Tennahill Come Closer Silikonebaseret Glidecreme Med Aloe Vera

Har du brug for hjælp?
Ring til os på tlf: 69 13 44 47 eller skriv til os på service@winkwink.dk - vi står klar til at hjælpe dig.
Tennahill Come Closer Silikone Glidecremen er specielt god, når du ønsker den længste glidningseffekt overhovedet.
Glidecremen fra Tennahill er nemlig utrolig drøj i brug. Den er tyktflydende og den absorberes ikke af huden. Du kan derfor nyde glidecremen i lang tid af gangen.
Glidecremen er tilsat aloe vera og E-vitamin. Aloe vera har lindrende effekter, og E-vitamin plejer og beskytter din hud.
Bruge ikke glidecremen på dit legetøj af silikone, da det kan skade deres overflade. Til andet legetøj, hud osv så er den nem at vaske af med vand og sæbe. Den er drøj i brug, lugter eller smager ikke grimt, og så er den allergivenlig.
Du må dog gerne bruge den sammen med latex kondomer.
Materiale | Silikonebaseret glidecreme med aloe vera og E-vitamin |
---|---|
Størrelse | 100 ml. |
Farve | Neutral |